Бджільництво - словник-довідник

ТИЧИНКИ — чоловічі органи квітки, кількість яких може значно коливатися. Кожна Т. складається з тичинкової нитки й пильовика. Пильовик розділений на дві поздовжні половинки й має здебільшого чотири пилкові гнізда, у яких утворюється велика кількість порошин — пилкових зерен. Т. бувають вільними або зростаються між собою. Наприклад, у соняшнику й інших рослин сімейства складноцвітих вони зростаються пильовиками, у мальвових — тичинковими нитками.

Під час дозрівання пилку пилкові гнізда з'єднуються попарно в одну порожнину, потім розкриваються пильовики й із них висипаються пилкові зерна різних розмірів і форми. За кольором і формою пилкових зерен можна здогадатися, з яких рослин бджола принесла обніжжя. У меді також є деяка кількість пилкових зерен. Пилок необхідний бджолам, у ньому містяться білки, жири, вуглеводи, ферменти, вітаміни тощо.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити