Бджільництво - словник-довідник

ТИЧИНКИ — чоловічі органи квітки, кількість яких може значно коливатися. Кожна Т. складається з тичинкової нитки й пильовика. Пильовик розділений на дві поздовжні половинки й має здебільшого чотири пилкові гнізда, у яких утворюється велика кількість порошин — пилкових зерен. Т. бувають вільними або зростаються між собою. Наприклад, у соняшнику й інших рослин сімейства складноцвітих вони зростаються пильовиками, у мальвових — тичинковими нитками.

Під час дозрівання пилку пилкові гнізда з'єднуються попарно в одну порожнину, потім розкриваються пильовики й із них висипаються пилкові зерна різних розмірів і форми. За кольором і формою пилкових зерен можна здогадатися, з яких рослин бджола принесла обніжжя. У меді також є деяка кількість пилкових зерен. Пилок необхідний бджолам, у ньому містяться білки, жири, вуглеводи, ферменти, вітаміни тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.