Бджільництво - словник-довідник

ТОПОЛЯ ЧОРНА , або осокір, — належить до родини вербових. Розповсюджений у європейській частині Росії, на всій території України, крім Карпат. Росте на піщаних наносах, на берегах великих рік і їхніх приток, на обмілинах і заливних луках, на берегах озер, ставків, використовується в озелененні. Дерево до 35 м заввишки. Крона потужна. Бруньки клейкі, жовто-бурі, сплюснені, довгасті. Листя з короткими, жолобчастими, ледь пухнатими черешками, широкоовальні, на верхівці звужені в коротке вістря. Зверху темні, із внутрішнього боку білі або іржаво-зеленуваті, з країв — пилкоподібне, спочатку — опушене, далі — голе. Квітки дрібні, без оцвітини з бахромчато-надрізаними лусочками, зібрані в пухкі сережки. Цвіте до розпускання листя у березні — квітні. Бджоли збирають пилок. Т. належить до перехреснозапильних рослин.

Крім Т. чорної, в дикому вигляді можна зустріти Т. сріблисту, Т. канадську, Т. пірамідальну.

З листя Т. бджоли часто збирають падь. Т. дає бджолам клейку речовину, яку вони використовують для вироблення прополісу.

Розмножується насінням, кореневими пагонами, рідше стебловими черешками.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити