Бджільництво - словник-довідник

ТОПОЛЯ ЧОРНА, або осокір, — належить до родини вербових. Розповсюджений у європейській частині Росії, на всій території України, крім Карпат. Росте на піщаних наносах, на берегах великих рік і їхніх приток, на обмілинах і заливних луках, на берегах озер, ставків, використовується в озелененні. Дерево до 35 м заввишки. Крона потужна. Бруньки клейкі, жовто-бурі, сплюснені, довгасті. Листя з короткими, жолобчастими, ледь пухнатими черешками, широкоовальні, на верхівці звужені в коротке вістря. Зверху темні, із внутрішнього боку білі або іржаво-зеленуваті, з країв — пилкоподібне, спочатку — опушене, далі — голе. Квітки дрібні, без оцвітини з бахромчато-надрізаними лусочками, зібрані в пухкі сережки. Цвіте до розпускання листя у березні — квітні. Бджоли збирають пилок. Т. належить до перехреснозапильних рослин.

Крім Т. чорної, в дикому вигляді можна зустріти Т. сріблисту, Т. канадську, Т. пірамідальну.

З листя Т. бджоли часто збирають падь. Т. дає бджолам клейку речовину, яку вони використовують для вироблення прополісу.

Розмножується насінням, кореневими пагонами, рідше стебловими черешками.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.