Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ТОПОЛЯ ЧОРНА, або осокір, — належить до родини вербових. Розповсюджений у європейській частині Росії, на всій території України, крім Карпат. Росте на піщаних наносах, на берегах великих рік і їхніх приток, на обмілинах і заливних луках, на берегах озер, ставків, використовується в озелененні. Дерево до 35 м заввишки. Крона потужна. Бруньки клейкі, жовто-бурі, сплюснені, довгасті. Листя з короткими, жолобчастими, ледь пухнатими черешками, широкоовальні, на верхівці звужені в коротке вістря. Зверху темні, із внутрішнього боку білі або іржаво-зеленуваті, з країв — пилкоподібне, спочатку — опушене, далі — голе. Квітки дрібні, без оцвітини з бахромчато-надрізаними лусочками, зібрані в пухкі сережки. Цвіте до розпускання листя у березні — квітні. Бджоли збирають пилок. Т. належить до перехреснозапильних рослин.

Крім Т. чорної, в дикому вигляді можна зустріти Т. сріблисту, Т. канадську, Т. пірамідальну.

З листя Т. бджоли часто збирають падь. Т. дає бджолам клейку речовину, яку вони використовують для вироблення прополісу.

Розмножується насінням, кореневими пагонами, рідше стебловими черешками.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.