Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ТРУТІВКА, або бджола-трутівка, — в екстрених ситуаціях, коли сім'я втрачає матку, у більшості бджіл починають функціонувати яєчники, і вони відкладають незапліднені яйця. Відрізнити Т. від інших бджіл можна тільки при анатомічному дослідженні з набряклих яйцевих трубочок. Сім'я з Т. приречена на загибель, якщо їй не допоможе бджоляр.

Т. з'являються в безматкових сім'ях. В одній сім'ї може бути до 40 % Т., особливо в період роїння й головного медозбору. Т. кладе трутневі яйця як у трутневі, так і в бджолині чарунки, часто в одну чарунку кілька яєць. З незапліднених яєць Т. виводяться карликові трутні.

Бджолину сім'ю з Т. легше розформувати, ніж виправити. Іншим виправленим сім'ям необхідне підсилення, тому у вулик з неблагополучною сім'єю пускають кілька струменів диму. Потім виносять вулик за межі пасіки, відкривають його й струшують бджіл з рамок. Вулик і стільники забирають. Бджоли повертаються на пасіку й, не знайшовши свого вулика, розлітаються між сусідніми. Залишається тільки Т., яких знищують.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.