Бджільництво - словник-довідник

ТРУТІВКА , або бджола-трутівка, — в екстрених ситуаціях, коли сім'я втрачає матку, у більшості бджіл починають функціонувати яєчники, і вони відкладають незапліднені яйця. Відрізнити Т. від інших бджіл можна тільки при анатомічному дослідженні з набряклих яйцевих трубочок. Сім'я з Т. приречена на загибель, якщо їй не допоможе бджоляр.

Т. з'являються в безматкових сім'ях. В одній сім'ї може бути до 40 % Т., особливо в період роїння й головного медозбору. Т. кладе трутневі яйця як у трутневі, так і в бджолині чарунки, часто в одну чарунку кілька яєць. З незапліднених яєць Т. виводяться карликові трутні.

Бджолину сім'ю з Т. легше розформувати, ніж виправити. Іншим виправленим сім'ям необхідне підсилення, тому у вулик з неблагополучною сім'єю пускають кілька струменів диму. Потім виносять вулик за межі пасіки, відкривають його й струшують бджіл з рамок. Вулик і стільники забирають. Бджоли повертаються на пасіку й, не знайшовши свого вулика, розлітаються між сусідніми. Залишається тільки Т., яких знищують.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити