Бджільництво - словник-довідник

ТРУТІВКА, або бджола-трутівка, — в екстрених ситуаціях, коли сім'я втрачає матку, у більшості бджіл починають функціонувати яєчники, і вони відкладають незапліднені яйця. Відрізнити Т. від інших бджіл можна тільки при анатомічному дослідженні з набряклих яйцевих трубочок. Сім'я з Т. приречена на загибель, якщо їй не допоможе бджоляр.

Т. з'являються в безматкових сім'ях. В одній сім'ї може бути до 40 % Т., особливо в період роїння й головного медозбору. Т. кладе трутневі яйця як у трутневі, так і в бджолині чарунки, часто в одну чарунку кілька яєць. З незапліднених яєць Т. виводяться карликові трутні.

Бджолину сім'ю з Т. легше розформувати, ніж виправити. Іншим виправленим сім'ям необхідне підсилення, тому у вулик з неблагополучною сім'єю пускають кілька струменів диму. Потім виносять вулик за межі пасіки, відкривають його й струшують бджіл з рамок. Вулик і стільники забирають. Бджоли повертаються на пасіку й, не знайшовши свого вулика, розлітаються між сусідніми. Залишається тільки Т., яких знищують.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.