Бджільництво - словник-довідник

ТРУТНІ — тимчасові члени бджолиної сім'ї, кількість яких залежить від віку матки, сили сім'ї, стану гнізда, якості стільників.

Черевце Т. тупе, а не овальне, крила виходять за його межі, очі великі та складні, у них немає жала. Довжина тіла Т. складає 15-17 мм, а вага — близько 200 мг.

Т., як і матка, не здатен добувати собі їжу. Його призначення — запліднення молодих маток.

У сильній сім'ї Т. виводяться наприкінці весни й улітку. У літній період в одній сім'ї їх може налічуватися до 2-3 тисяч. Середня тривалість життя Т. — 54 дні. На розвиток одного Т. затрачається корму утричі більше, ніж на розвиток однієї бджоли. У віці 10-14 днів Т. стають статевозрілими. Живуть вони в найтеплішій частині вулика, де розташовані чарунки з розплодом.

Вилітають Т. тільки в теплі дні, з 12-ї до 17-ї год дня, на 6-15 хв, у шлюбний період на 25-27 хв.

Оскільки Т. поїдають велику кількість запасів меду, багато бджолярів намагаються штучно скоротити їхнє виведення, зрізуючи трутневий розплід.

Т., який не брав участі в спарюванні, живе від двох до чотирьох місяців. Після спарювання з маткою гине. У літній період Т. залітають в інші бджолині сім'ї й залишаються там до кінця життя.

У нормальній сім'ї Т. проживають до кінця медозбору. Після закінчення узятку бджоли виганяють Т.

Восени нормальна сім'я не прийме Т., вона обов'язково вб'є його. Якщо ж Т. затримався в якій-небудь сім'ї це ознака її неблагополучності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.