Бджільництво - словник-довідник

УТЕПЛЕННЯ ЗИМІВНИКА — має важливе значення для благополучної зимівлі бджіл. У надземних і напівпідземних зимівниках завжди роблять подвійні стіни,, простір між якими засипають утеплювальним матеріалом.

Стіни зимівника роблять із дерева, цегли, бетону або бутобетону. Зимівник з дерев'яними стінами зазвичай будують зі стійок, обшитих обаполом і дошками. У випадку установки дерев'яних стін їх утеплюють глиноорганічною сумішшю об'ємною вагою 350 кг на 1 м3. Дерев'яні стіни й стелю штукатурять глиною із солом'яною січкою.

Горищне перекриття влаштовують із пластин, докладених під дерев'яними балками, глиняної змазки завтовшки 30 см, шару піску з битим склом завтовшки 5 см, утеплювача з глиноорганічної суміші й сухої землі з товщиною шару до 6 см. У горищному приміщенні влаштовують утеплений люк, який відкривають у літню пору для додаткової вентиляції й просушування приміщення.

Двері зимівника утеплюють із боку тамбура повстю й оббивають даховим залізом.

У. з. потрібне для того, щоб підтримувати постійну температуру всередині приміщення (0-4 °С).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.