Бджільництво - словник-довідник

УТЕПЛЮВАЛЬНА ПОДУШКА — має розміри, що відповідають її призначенню (для верхньої або бічної частини гнізда) і конструкції вулика. За рахунок У. п. у гніздах підтримується постійна температура, що є дуже сприятливим для розвитку бджолосімей.

У. п. виготовляють із лляної тканини. Найкращим утеплювальним матеріалом вважаються мох, солома, вата, клоччя.

У. п. використовують в осінній і весняний періоди, а також при зимівлі бджіл на волі. Наприклад, для того щоб перевірити, чи пропускає У. п., призначена на період зимівлі бджіл, вологу, до льоткового отвору підносять палаючий сірник. Якщо язичок полум'я тягнеться у вулик, це означає, що подушка добра, якщо полум'я відхиляється від вулика — подушка занадто набита і її потрібно розпушити або замінити.

Восени, наприклад, клуб бджіл формується під впливом двох факторів: свіжого повітря, яке надходить через льоток, і джерела тепла. При похолоданні бджоли прагнуть туди, звідки йде тепло. Якщо усередині вулика прохолодно, то найтепліше місце буде в середині вулика, де зазвичай формується клуб на звільнених від розплоду стільниках. Якщо ж на гнізді залишають У. п., то в сонячну погоду вулик добре прогрівається й найтепліше місце в гнізді виявляється у верхній, віддаленій від льотка частині вулика, зверненій на південь. Бджоли тягнуться до тепла й переміщаються під саму стелю.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.