Бджільництво - словник-довідник

ФІЗОЦЕФАЛЬОЗ — інвазійна хвороба бджолиних сімей, що викликає загибель бджіл. Зустрічається в південних областях.

Збудник хвороби — муха-круглогрловка. Самка мухи наздоганяє робочу бджолу й відкладає на ній яйце. З яйця виходить личинка, яка проникає в тіло бджоли через міжсегментарні перетинки й розвивається в її черевній порожнині. Зріла личинка утворює фальшивий кокон, із нього виходить молода муха й, прорвавши міжсегментарну перегородку бджоли, залишає її черевну порожнину.

Личинка мухи спочатку харчується соками бджоли, потім пожирає всі внутрішні органи черевця й, розвиваючись, заповнює всю черевну порожнину бджоли. Перед перетворенням на лялечку личинки мухи бджола гине.

Шляхи поширення хвороби не вивчені.

Симптоми хвороби. Хвороба з'являється в другій половині літа у липні й серпні.

У зараженої бджоли сильно розтягнуте черевце, крізь міжсегментарні перетинки якого просвічує білувата личинка або темний пупарій. Наявність паразита можна визначити, прощупавши черевце бджоли. Після сходу сонця можна побачити, як - бджоли витягають і викидають із вулика малорухомих хворих бджіл.

Заходи боротьби. Заходи винищування дорослих мух- круглоголовок ще мало вивчені. Для профілактики необхідно утримувати пасіку в чистоті. Сміття й трупи бджіл необхідно спалювати.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.