Бджільництво - словник-довідник

БРУСНИЦЯ — багаторічний вічнозелений сланкий напівчагарник із родини брусничних. Розповсюджений скрізь. Росте в соснових і змішаних лісах, утворюючи іноді суцільні зарості, серед чагарників, на вирубках і торф'яних болотах. Рослина заввишки 25-30 см. Стебла прямостоячі, гіллясті. Листя округле, оберненояйцеподібне або еліптичне, на краях трохи загорнене. Поверхня листка темно-зелена, блискуча, знизу — ясно-зелена, з бурими крапками. Квітки зібрані в короткі верхівкові пониклі грона з 4-8 квіток. Чашечка чотирироздільна. Віночок біло-рожевого кольору, дзвіночковий. Плід — куляста блискуча яскраво-червона ягода з численними дрібними насінинами. Цвіте Б. у травні — червні, через що занесена в розряд ранньовесняних медоносів. Тривалість цвітіння — 10 днів. З 1 га суцільних насаджень можна одержати від ЗО до 40 кг меду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.