Бджільництво - словник-довідник

ФУНГІЦИДИ — хімічні речовини для боротьби з патогенними грибами — збудниками хвороб сільськогосподарських культур. Сьогодні використовується близько 20 отрутохімікатів фунгіцидної дії. До Ф. належать різні ртутно-органічні сполуки, препарати міді, миш'яку, формаліни тощо.

Отруйні для бджіл Ф., які містять препарати міді (бордоська й бургундська рідина, препарат АБ) і суміші, які містять сірку (вапняно-сірчисті відвари тощо). Ф. цієї групи використовуються для обприскування рослин, переважно при грибкових захворюваннях.

Найнебезпечніша для бджіл суміш Ф. з інсектицидами, до складу яких входять фтор, миш'як, гексахлоран, тіофос, метафос й ін. Цими сумішами й запилюють, й обприскують уражені грибком культури. При отруєнні гинуть спочатку бджоли-складальниці, але коли в гніздо потрапляє пилок і нектар — гинуть матка, внутрішньовуликові бджоли, розплід.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.