Бджільництво - словник-довідник

ХЛОРАМІН — кристалічний порошок білого кольору зі слабким запахом хлору. Добре розчиняється в холодній воді, ще краще — у гарячій. При кип'ятінні розчин не втрачає своїх дезінфікуючих властивостей. У препараті міститься 26-27 % активного хлору. Розчин X., підігрітий до 60 °С, має ще більшу знезаражувальну дію, ніж холодні розчини.

Застосування розчинів X., активованих сірчанокислим або хлористим амонієм, дає ще сильніший знезаражувальний ефект. Препарат X., що повністю розчинився у воді, не знебарвлює й не псує тканину, що дуже зручно при дезінфекції спецодягу.

X. використовують у медицині для промивання інфікованих ран, дезінфекції рук і дегазації деяких отруйних речовин, що потрапили на слизуваті оболонки або шкіру.

У бджільництві X. використовують для дезінфекції стільників із сімей хворих на європейський гнилець і нозематоз. Весь м'який матеріал (лицьові сітки, халати, рушники) занурюють в 1%-вий активований X. на 2 год. Після обробки спецодяг промивають у воді й сушать.

Щоб одержати 1%-вий активований розчин X., до 1%-вого розчину X. додають як активатор 1% -вий сірчанокислий або хлористий амоній. Безпосередньо перед дезінфекцією до розчину X. додають амонійну сіль. Якщо змішати обидва порошки до приготування розчину, то він втратить свою ефективну дію. Активовані розчини не можна готувати задовго до обробки й узапас.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити