Бджільництво - словник-довідник

ХЛОРНЕ ВАПНО відоме всім як ефективний дезінфікуючий засіб. Являє собою сухий грудкуватий білий порошок із різким запахом хлору. Якість дезінфекції X. в. залежить від кількості активного хлору, що перебуває в його складі. При з'єднанні з водою хлор відділяється від вапна й насичує воду. Кількість відділеного хлору найчастіше виражається у відсотковому відношенні до всієї кількості X. в.

X. в., що надходить у продаж, має містити в собі не менше 25 % активного хлору.

Спектр застосування цього розчину в бджільництві дуже великий. Для його приготування беруть 20 кг X. в. з 25%-вим вмістом активного хлору й 95 л води. Наважку готують у дерев'яній бочці. Вапно ретельно перемішують із водою. Розчином білять стіни бджільницьких приміщень.

X. в. можна використовувати як знезаражувальний засіб для ґрунту пасіки. Особливо ефективний цей захід на неблагополучних щодо хвороб пасіках. X. в. посипають землю в місцях стоянки вуликів із розрахунку 1 частина вапна на 3 частини землі. У вапні має міститися 25 % активного хлору. Потім землю перекопують на глибину 20 см і змочують водою.

Працювати з X. в. потрібно в протигазах. Зберігають його в добре закритій дерев'яній бочці, у сухому й темному приміщенні або під навісом, щоб ємність із розчином була захищена від сонячних променів. При тривалому зберіганні хлор має здатність вивітрюватися, тому перед застосуванням необхідно перевірити процентний вміст активного хлору.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.