Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ХОБОТОК БДЖОЛИ складається з верхніх і нижніх (максил) щелеп, верхньої (ламбрум) і нижньої губи, що в діючому положенні збираються в X. для харчування рідким кормом. Основа нижньої губи являє собою підборіддя (субментум), яке несе на кінці тонкий ворсистий язичок, по парі коротких лопат (параглос) і тонких нижньогубних щупиків (рис. 32).

Кожний щупик індивідуально рухливий, складається з двох довгих базальних і двох коротких апікальних сегментів. У кожній нижній щелепі є стовпчики (стипеси), кожен з яких несе довгу лопату (галеа), зовнішню жувальну лопату максили й маленький щупик (пальпу).

Коли бджола всмоктує рідину, навколо язичка смикаються лопати нижніх щелеп і нижньогубні щупики, а сам язичок займає осьове положення й виступає між зімкнутими частинами. При всмоктуванні їжі язичок швидко рухається вперед та назад.

На стінках язичка є волосяні кільця з перетинчастими проміжками, що дозволяє язичку подовжуватися або коротшати. Рідка їжа затягається язичком у канал хоботка. В основі X. і між основами нижніх щелеп і нижньої губи є западина, у верхньому кінці якої знаходиться ротовий отвір.

Язичок випинається від місця з'єднання з підборіддям і розпрямляється. Втягування нектару відбувається завдяки дії м'язів, які тягнуться від підборіддя до основи язичка. Повернення X. у вихідне положення відбувається, цілком імовірно, за рахунок кров'яного тиску, що викликається підтягуванням X. до голови або завдяки еластичності гнучких стійок.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.