Бджільництво - словник-довідник

ХОЛОДНОКРОВНІ ТВАРИНИ — це тварини, температура тіла яких залежить від температури навколишнього середовища та змінюється разом із нею. До X. т. належать усі безхребетні, включаючи бджіл, риб, земноводних, плазунів, окремі види ссавців. Звичайна температура тіла X. т. відповідає зовнішній температурі або вища на 1-2 °С. Температура багатьох X. т. підвищується від дії тепла або в результаті окислювання поживних речовин до часу роботи мускулів організму. Так, температура тіла бджоли значно вища в момент польоту, ніж у стані спокою. Відсутність досконалої терморегуляції в X. т. пояснюється відносно слабким розвитком нервової системи, зниженим рівнем обміну речовин й іншими особливостями, пов'язаними з їх примітивнішою організацією порівняно зі ссавцями й птахами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.