Бджільництво - словник-довідник

ЦВІЛЕВІ ХВОРОБИ БДЖІЛ — групи інфекційних хвороб, збудниками яких є цвілеві гриби. Гриби — група рослинних організмів, у якій налічується понад 70 тис. видів. Одні гриби можуть паразитувати в живих тканинах рослин і тварин, інші — харчуватися за рахунок мертвих органічних субстратів. Хвороби, викликані грибами, називаються мікозами. Цвілеві гриби мають дуже активні ферменти, що здатні руйнувати білок, вуглеводи, жири й навіть віск. Бджоли піддаються мікозу частіше в сиру та прохолодну погоду, у погано утеплених вуликах і в слабких сім'ях. Трупи бджіл і личинок, що загинули від мікозів, висихають, твердіють і вкриваються схожим на войлок нальотом.

Найпоширеніші Ц. б.п. — аспергільоз, що викликає загибель і висихання розплоду, а іноді й дорослих бджіл; перицистоз, що уражає трутнів, а потім поступово поширюється на бджолині й маткові личинки, і призводить до їхньої загибелі й вапнування; меланоз, хвороба, патогенна для маток, трутнів і робочих бджіл.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити