Бджільництво - словник-довідник

ЦИКОРІЙ ЗВИЧАЙНИЙ — багаторічна трав'яниста рослина із родини складноцвітих. Росте на пустирях, схилах, луках, на узбіччях доріг у вигляді рідких заростей або невеликих групок. Рослина введена в культуру. Висота рослини — 150 см і більше. Корінь стовщений, стрижневий. Ц. має високе гіллясте шорстке стебло з кошиками блакитного, іноді білого кольору. У кожному суцвітті налічується від 45 до 95 язичкових квіток. Розкриваються вони рано вранці й закриваються до 12-ї год. Цвіте Ц. у червні — серпні.

Бджоли добре збирають із Ц. пилок, а оскільки цвіте він до глибокої осені, то служить бджолам джерелом осіннього збору білкової їжі. При сприятливих умовах з 1 га насаджень Ц. можна одержати до 100 кг меду. Мед має блакитнуватий відтінок і приємний на смак.

Ц. росте на добре аерованих ґрунтах в умовах вологого клімату.

Корінь Ц. використовується в харчовій і спиртовій промисловості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.