Бджільництво - словник-довідник

БУДІВНИЦТВО МАТОЧНИКІВ — спостерігається у бджолосім'ях, які почали роїтися, при тихій зміні маток, при несподіваній втраті матки, у сім'ях-виховательках — при штучному виведенні маток.

При тихій зміні маток і виникненні ройового інстинкту бджоли відбудовують-маточники на ребрах стільників і знизу, рідше — в інших місцях. Основою для таких маточників є мисочка, що її бджоли, після відкладання в неї яйця й у міру росту личинки, поступово відтягають. Після того як личинка пройшла свою стадію розвитку, бджоли запечатують маточник пористою кришечкою. Для Б. м. вони використовують стільниковий віск.

При несподіваній втраті матки бджоли відбудовують норицеві маточники на бджолиних личинках, які ще не споживали грубий корм (суміш меду з пергою), розширюють її й у міру росту личинки відтягають стінки чарунки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.