Бджільництво - словник-довідник

ЧАРУНКА — частина воскового бджолиного стільника. Стільник складається з безлічі шестигранних порожніх Ч., розміщених з обох боків стільника, що доходять до середостіння. У рамці завбільшки 43,4 х 40 см з обох боків налічується близько 8 тис. Ч. Дінце кожної Ч. складають три чотирикутні ромби, що утворюють тригранну піраміду, при цьому три ромби однієї Ч. є трьома частинами Ч., що знаходиться на протилежному боці стільника. Така будова забезпечує міцність стільника, і, крім того, на його відбудування потрібно менше будівельного матеріалу, ніж якби Ч. були округлими або чотирикутними. У кожній Ч. ромбики з'єднані один з одним під певним кутом: якщо він дорівнює 120°, вощина називається «максимумом»; 130° — «напівмаксимумом». Будь-яку вощину бджоли переробляють на «максимум».

Основну частину стільника займають бджолині Ч., у яких розвиваються робочі бджоли.

Трутневі Ч. трохи більші за бджолиних, тому на 1 см2 припадає близько З Ч. У період медозбору трутневі Ч. бджоли також заповнюють медом.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити