Бджільництво - словник-довідник

ЧЕМЕРИЦЯ — багаторічна трав'яниста рослина із родини лілейних. Найпоширеніші Ч. Лобеля й Ч. чорна. Райони поширення — вся територія СНД, крім Крайньої Півночі й півдня. Масивні зарості Ч. Лобеля є навіть у Сибіру. Росте на вологих трав'янистих місцях, на високогірних пасовищах, лісових і заплавних луках, у розріджених світлих хвойних, змішаних лісах, у лісостепових зонах серед чагарників.

Ч. Лобеля — має пряме, товсте й округле стебло заввишки до 1,5 м. Кореневище товсте, коротке, обсаджене численними шнуровидними білуватими корінцями. Листя широкоеліптичне, велике, цільне. Квітки зеленуваті, утворюють верхівкове волосисте суцвіття. Плід — коробочка з крилатими сплюсненими насінинами. Цвіте в червні — серпні.

Ч. чорна — з прямим стеблом заввишки до 1,3 м. Листя голе, темно-зелене, без черешків, розміщене на стеблі спірально, нижнє — пазушне. Квітки пурпурні, п'яти-шестироздільні, у великих гіллястих мітелках. Цвіте з червня по серпень.

Всі частини Ч. отруйні. При поїданні сіна спостерігається отруєння великої рогатої худоби, овець, коней. Збір пилку й нектару з Ч. призводить до отруєння бджіл.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.