Бджільництво - словник-довідник

ЧЕРЕШНЯ — багаторічне велике плодове дерево із родини розоцвітих. Ч. не зносить важких глинистих ґрунтів, а також близько розташованих ґрунтових вод. Кора гладенька, темна. Листя овальне, матове, ясно-зелене, звисає донизу. Квітки схожі з квітками вишні. Плід — кістянка. Необхідне запилення комахами, що збільшує врожайність дерев майже в 15-18 разів. Для результативного запилення бджіл необхідно дресирувати.

Великий інтерес для бджільництва становить дикоросла Ч. Росте у великих кількостях у лісах і лісосмугах, у парках і скверах.. Належить до підсім'ї кістянкових. Заввишки досягає 25- 35 м. Кора гладка, темнозабарвлена. Листя видовжено-яйцеподібне, на краях двоякопильчасте. Квітки білі, зібрані в невеликі суцвіття. Квітки розпускаються одночасно з листям. Плоди — ягоди, різні за розмірами й забарвленням: жовті, рожеві, червоні, темно-коричневі, майже чорні. Цвіте наприкінці квітня — на початку травня.

Ч. дає бджолам нектар і пилок. Сильна бджолосім'я може принести до 2,8 кг нектару в день. На виділення нектару й пилку впливають погодні умови. Найсприятливіша температура для інтенсивного виділення нектару 25-32 °С.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити