Бджільництво - словник-довідник

ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК — необхідна умова для доброї яйцекладки матки. Ч. ч. займаються зазвичай молоді бджоли.

Молода бджола, яка вийшла з чарунки, ще дуже слабка, тому іноді відпочиває, а одержавши від годувальниці краплю суміші меду з пергою, вона береться за роботу — Ч. ч. Спочатку згризає залишок кришечки над чарункою, потім вигризає кокон, який, якщо не видалити, просто займе місце, а наступного разу в цій самій чарунці через крихітний простір, що залишилося, з'явиться маленька, недорозвинена бджола з поганою робочою здатністю. Після виходу 10-12 поколінь залишки коконів зменшують обсяг чарунки на 12 %. У кожному разі частина кокона, навіть після прибирання, залишається в чарунці, тому з часом стільники старіють, чорніють і їх заміняють на нові.

Молода бджола, очистивши чарунку, обробляє її прополісом, облизує все язичком і змазує слиною для замуровування бактерій, і чарунка знову готова для нового яйця.

Старі почорнілі стільники при несвоєчасній заміні новими є розсадником різних хвороб бджіл. Чим старіший стільник, тим більше бджоли витрачають сил на його очищення. Тому після 2 років служби стільники вибраковують і перетоплюють на віск.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити