Бджільництво - словник-довідник

ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК необхідна умова для доброї яйцекладки матки. Ч. ч. займаються зазвичай молоді бджоли.

Молода бджола, яка вийшла з чарунки, ще дуже слабка, тому іноді відпочиває, а одержавши від годувальниці краплю суміші меду з пергою, вона береться за роботу Ч. ч. Спочатку згризає залишок кришечки над чарункою, потім вигризає кокон, який, якщо не видалити, просто займе місце, а наступного разу в цій самій чарунці через крихітний простір, що залишилося, з'явиться маленька, недорозвинена бджола з поганою робочою здатністю. Після виходу 10-12 поколінь залишки коконів зменшують обсяг чарунки на 12 %. У кожному разі частина кокона, навіть після прибирання, залишається в чарунці, тому з часом стільники старіють, чорніють і їх заміняють на нові.

Молода бджола, очистивши чарунку, обробляє її прополісом, облизує все язичком і змазує слиною для замуровування бактерій, і чарунка знову готова для нового яйця.

Старі почорнілі стільники при несвоєчасній заміні новими є розсадником різних хвороб бджіл. Чим старіший стільник, тим більше бджоли витрачають сил на його очищення. Тому після 2 років служби стільники вибраковують і перетоплюють на віск.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.