Бджільництво - словник-довідник

ЧОРНИЦЯ — відомий лісовий напівчагарник із родини брусничних. Росте суцільними заростями, переважно в соснових і ялинових лісах, зелених омшаниках, у тундрі, на рівних напівзатемнених місцях, що не мають стоку, де утворюється особливий вид лісу — ялинник-чорничник. Поширений у Сибіру , північних областях Сибіру, Білорусії, Україні, на Кавказі. Кущ досягає 15- 40 см заввишки. Стебло пряме, зі сріблистими голими гілками. Листя ясно-зелене, еліптично-яйцеподібне, завдовжки 1-3 см, завширшки 0,6-1,8 см, на зиму обпадає. Квітки дрібні, на коротких квітконіжках, никнуть. Віночок глекоподібно-кулястий, зеленувато-рожевий. Квітки розміщені окремо в пазухах листя. Ягоди соковиті, чорні, із сизуватим нальотом, із червонясто-фіолетовою м'якоттю й великою кількістю дрібного насіння. Цвіте в травні, плодоносить у липні — вересні.

Бджоли збирають із рослини нектар. Мед дуже ароматний і приємний на смак, червонуватого відтінку або зовсім світлий. Сильна сім'я може зібрати до 2,5 кг меду за день. У вологих і тінистих місцях Ч. більш медоносна.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити