Бджільництво - словник-довідник

ЧОРНИЦЯ відомий лісовий напівчагарник із родини брусничних. Росте суцільними заростями, переважно в соснових і ялинових лісах, зелених омшаниках, у тундрі, на рівних напівзатемнених місцях, що не мають стоку, де утворюється особливий вид лісу ялинник-чорничник. Поширений у Сибіру , північних областях Сибіру, Білорусії, Україні, на Кавказі. Кущ досягає 15- 40 см заввишки. Стебло пряме, зі сріблистими голими гілками. Листя ясно-зелене, еліптично-яйцеподібне, завдовжки 1-3 см, завширшки 0,6-1,8 см, на зиму обпадає. Квітки дрібні, на коротких квітконіжках, никнуть. Віночок глекоподібно-кулястий, зеленувато-рожевий. Квітки розміщені окремо в пазухах листя. Ягоди соковиті, чорні, із сизуватим нальотом, із червонясто-фіолетовою м'якоттю й великою кількістю дрібного насіння. Цвіте в травні, плодоносить у липні вересні.

Бджоли збирають із рослини нектар. Мед дуже ароматний і приємний на смак, червонуватого відтінку або зовсім світлий. Сильна сім'я може зібрати до 2,5 кг меду за день. У вологих і тінистих місцях Ч. більш медоносна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.