Бджільництво - словник-довідник

ШАНДРА (бджоляна трава) — багаторічна трав'яниста рослина із родини губоцвітих (рис. 34). Ш. поширена в європейській частині Росії (її південній зоні), в Україні — на всій території країни. Росте на сухих відкритих місцях, на пустирях, на смітниках, уздовж городів і парканів, на кам'янистих ґрунтах і чорноземі. Заввишки рослина досягає 50-70 см. Стебло чотиригранне, розгалужене, опушене. Листя живцеве, опукло-яйцеподібне, зморщене, на крах зубчасто-пилкоподібне. Квітки брудно-білі, зібрані в кільця, сидять у пазухах приквіткового листя головного стебла і його розгалужень. Запах рослини приємний, схожий на запах яблук.

Добрий медонос. Цвіте в червні — вересні. Нектар дуже цукристий, прозорий, безбарвний, пахучий, легко доступний для бджіл. Особливо багато нектару виділяється в період повного розкриття пильовиків. За сприятливих умов з 1 га насаджень добувають до 50 кг меду. Шандровий мед високоякісний, надзвичайно ароматний.

Квітки й листя Ш. використовують у лікувальних цілях, у них міститься до 1 % ефірних олій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.