Бджільництво - словник-довідник

ШАНДРА (бджоляна трава) — багаторічна трав'яниста рослина із родини губоцвітих (рис. 34). Ш. поширена в європейській частині Росії (її південній зоні), в Україні — на всій території країни. Росте на сухих відкритих місцях, на пустирях, на смітниках, уздовж городів і парканів, на кам'янистих ґрунтах і чорноземі. Заввишки рослина досягає 50-70 см. Стебло чотиригранне, розгалужене, опушене. Листя живцеве, опукло-яйцеподібне, зморщене, на крах зубчасто-пилкоподібне. Квітки брудно-білі, зібрані в кільця, сидять у пазухах приквіткового листя головного стебла і його розгалужень. Запах рослини приємний, схожий на запах яблук.

Добрий медонос. Цвіте в червні — вересні. Нектар дуже цукристий, прозорий, безбарвний, пахучий, легко доступний для бджіл. Особливо багато нектару виділяється в період повного розкриття пильовиків. За сприятливих умов з 1 га насаджень добувають до 50 кг меду. Шандровий мед високоякісний, надзвичайно ароматний.

Квітки й листя Ш. використовують у лікувальних цілях, у них міститься до 1 % ефірних олій.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити