Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ШВИДКИЙ ОГЛЯД БДЖОЛОСІМЕЙ — проводять у день виставки бджіл із зимівника. Мета — з'ясувати їхній стан після зимівлі, щоб допомогти неблагополучним, а заодно виконати роботи, які сприяють подальшому розвитку сімей у весняний період. Перед Ш. о. б. пасічник повинен підготувати інвентар, медяні рамки, годівниці, цукровий сироп, робочий ящик, стамеску тощо.

Огляд проводять відразу після весняного обльоту бджіл, у теплий час дня, при температурі повітря в тіні не нижче ніж 11-12 °С. Усі сім'ї, які викликають підозру як неблагополучні, вимагають негайного огляду, без повного розбору гнізда, щоб не остудити його. Досить за 2-3 крайніми рамками визначити стан сім'ї: її силу, сліди проносу, наявність корму й розплоду. Неблагополучній сім'ї потрібно надати екстрену допомогу.

Вимагають огляду бджолосім'ї, які поводяться спокійно, але не мають розплоду або мають тільки печатний.

Кількість бджіл, кормового запасу й розплоду у вулику визначають на око, розсунувши рамки всередині вулика. Якщо виявлений розплід, це означає, що матка є й шукати її не потрібно.

Якщо кормових запасів у вулику мало, то після Ш. о. б. у гнізда ставлять заздалегідь прогріті в теплому приміщенні рамки з медом і пергою або заносять цю сім'ю на ніч у тепле приміщення, де й дають їй підгодівлю. На сім'ю має припадати не менше ніж 8-10 кг меду й 2-3 рамок із пергою. Для кращого обігріву розплоду скорочують вулички. Старі, з випорожненнями, з великою кількістю трутневих чарунок стільники заміняють добрими. У вулику залишають тільки ті рамки, які зайняті бджолами. При відсутності якісного меду бджолам згодовують цукровий сироп (2 частини цукру й 1 частина води): його заливають у скляні банки й дають на ніч. Безматковим сім'ям дають плодову матку.

Сім'ї, які постраждали від мишей, пересаджують у чисті вулики, заміняють зіпсовані стільники на чисті, дають їм корм і скорочують гніздо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.