Бджільництво - словник-довідник

ШЕРШЕНЬ — велика оса жовто-бурого кольору. Довжина тіла — 26-30 мм. Ш. робить гніздо в землі або укриттях, рідше — відкрито, під дахами будівель. Гніздо будує з пережованої й склеєної слиною деревини. Стільники в гнізді розташовує горизонтально. Зимує одна самка, яка навесні організовує колонію.

Ш. — шкідник бджіл; він розкрадає мед у гніздах, крім того, він убиває бджіл. Упіймавши бджолу, Ш. несе її у своє гніздо, проколює їй медяний зобок і випиває наявний у ньому мед. Труп бджоли Ш. дробить і згодовує своїм личинкам.

Методи боротьби. Руйнують гнізда або використовують отрутохімікати для знищення комах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.