Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ШИНКОВИЙ ШКІРОЇД — жук, який є основним санітаром у сухих степах, напівпустелях і пустелях.

Комаха належить до сімейства шкіроїдів. Жук має подовжено-овальне тіло (7-8 мм), вкрите здебільшого волосками, рідше — лусочками. Жук чорного кольору, з поперечними сірувато-коричневими смугами на передній частині надкрил, на смужці є 6 чорних точок. Яйця відкладає у вуликовому смітті. З яйця виводиться личинка, яка росте від 2 до 15 мм. Її тіло біле, вкрите червоно-коричневими волосками, особливо великі волоски стирчать у задній частині, утворюючи своєрідний хвіст. Задній кінець має чорно-коричневе забарвлення. Личинка перетворюється на лялечку. Колір личинки нагадує колір слонової кістки. У цій стадії минає зимівля.

Жуки полохливі, при дотику до них підтискають до тіла ніжки й вусики та прикидаються мертвими. У природі вони живуть у підсохлих трупах тварин, норах гризунів і деяких хижаків, у гніздах птахів, ос і бджіл. Цей жук досить часто зустрічається в зерносховищах, на кондитерських, ковбасних й інших підприємствах, у пташниках і голубниках. Ш. ш., як показує назва, паразит продуктів тваринництва, харчується він шкірами, хутрами, салом, шинкою, ковбасою, щетиною, рогами тощо. Личинки нападають на молодняк домашнього птаха. Жук нерідко зустрічається в слабких бджолиних сім'ях, у яких не прибирають сміття. У вуликах він харчується утеплювальним матеріалом, деревом рамок і вулика, просвердлюючи в них ходи, пергою, руйнуючи при цьому стільники, залишками коконів, мертвими бджолами, викинутими лялечками й личинками бджіл. На складах ПІ. ушкоджує стільники, рамки, пергу, руйнує утеплювальний матеріал. Часто він ушкоджує стільники одночасно з восковою міллю. Ушкодження, завдані Ш., відрізняються від руйнувань, викликаних восковою міллю, відсутністю павутини.

У вулику можуть бути однаково створені умови для розвитку в них і Ш., і воскової молі. Личинки жука іноді знищують личинок воскової молі, але це мало перешкоджає подальшому розмноженню воскової молі у вулику.

Ш. ш. може бути джерелом виникнення інфекційної хвороби, тому що, побувавши в сім'ї, зараженій американським гнильцем, і перейшовши у вулик здорових бджіл, він з екскрементами виділяє збудника хвороби. Серед шкідників бджіл відомі також плямистий і шубний Ш.

Заходи боротьби. Утримання сильних сімей, підтримка у вуликах чистоти. Провітрювання й дезінсекція утеплювального матеріалу.

Сховища стільників постійно провітрюють, систематично переглядають. При виявленні паразитів проводять дезінсекцію приміщення сірчистим газом.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.