Бджільництво - словник-довідник

ШКІДНИКИ ПЕРГИ — тваринні й рослинні організми, які руйнують пергу. До тварин Ш. належать платтяна міль, удавальник-злодій, шинковий шкіроїд, кліщі, миші й ін.; до рослинних — цвілеві гриби.

Ш. можуть псувати пергу протягом усього року. Вони руйнують її в стільниках, що знаходяться як у гнізді бджіл, так і на зберіганні. Ш. п. добре розвиваються при підвищеній вологості в приміщенні й температурі 16-36 °С.

Ступінь шкоди, завданої Ш. п., різний. Кліщі, платтяна міль, шкіроїд, удавальник-злодій селяться в перзі, харчуються нею й руйнують настільки, що перетворюють її на пил. Разом із цим вони псують стільники. При зараженні перги різними видами гриба перга вкривається білим, жовтуватим або червоним шаром міцелію. Перга, уражена грибом, стає сухою та кам'яною. Бджоли не можуть споживати таку пергу. Очищаючи чарунки від зіпсованої перги, бджоли заражаються й масово гинуть від аспергільозу.

Заходи боротьби. Проти молі, кліщів, шкіроїдів застосовують методи дезінсекції, проти мишей — різні отрути, мишоловки тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.