Бджільництво - словник-довідник

ШПОРА — інструмент, за допомогою якого впаюють дріт в лист вощини. Найчастіше використовується Ш. Вуабле.

Ш. складається з металевого стрижня завтовшки 3 мм, з одного боку якого наглухо кріпиться дерев'яна ручка, з іншого надівається металевий валик-кільце з жолобом і зубцями по колу.

При навощуванні рамок Ш. нагрівають у гарячій воді, дають просохнути 1-2 хв, потім прокочують валиком-колесом по дроту, накладеному на вощину. Вощина розтоплюється й відразу ж остигає, упаюючись при цьому в дріт. Щоб аркуш вощини добре впаявся в дріт, Ш. не повинен бути дуже гарячим.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.