Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ШТУЧНА ВОЩИНА — тонкі воскові листи з видавленими в них шестикутними денцями чарунок, виготовляється з чистого бджолиного воску. Ш. в. прикріплюють до рамки, у такому вигляді вона є основою для відбудування бджолами стільників.

Сьогодні Ш. в. виготовляється вощаними виробничими машинами. Вона буває двох типів: «максимум» — із крутим нахилом ромбиків, що утворюють чарунки (120°), і «напівмаксимум» — з кутом нахилу 130°. Вощина «максимум» має глибші чарунки й тому більше пристосована для роботи бджіл, але виготовлення її складніше, ніж Ш. в. типу «напівмаксимум». Стандартний розмір листа Ш. в. повинен бути 410 х 260 мм, а розмір чарунки між паралельними боками — 5,3-5,45 мм.

Якість Ш. в. характеризується рівномірним просвічуванням усіх трьох її ромбиків, що утворюють денця, якщо переглядати їх на світло, товщиною (кількістю листів у 1 кг) і міцністю на розрив (розривною довжиною). Розривна довжина повинна бути такою, щоб підвішена за верхній кінець смужка Ш. в. завширшки 5 см обривалася під власною вагою. Механічна потужність Ш. в. залежить також від тривалості її вилежування: чим довше лежить вощина, тим міцнішою вона буде. Якість Ш. в. дуже залежить від якості воску. Тому матеріал для її виготовлення потрібно підбирати так, щоб у суміші було не менше ніж 50 % першосортного пасічного воску.

Вощина у процесі виготовлення вбирає в себе певну кількість вологи (1-5 %), тому, купивши свіжозроблену вощину, перед використанням її необхідно добре просушити.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.