Бджільництво - словник-довідник

ШТУЧНА ВОЩИНА — тонкі воскові листи з видавленими в них шестикутними денцями чарунок, виготовляється з чистого бджолиного воску. Ш. в. прикріплюють до рамки, у такому вигляді вона є основою для відбудування бджолами стільників.

Сьогодні Ш. в. виготовляється вощаними виробничими машинами. Вона буває двох типів: «максимум» — із крутим нахилом ромбиків, що утворюють чарунки (120°), і «напівмаксимум» — з кутом нахилу 130°. Вощина «максимум» має глибші чарунки й тому більше пристосована для роботи бджіл, але виготовлення її складніше, ніж Ш. в. типу «напівмаксимум». Стандартний розмір листа Ш. в. повинен бути 410 х 260 мм, а розмір чарунки між паралельними боками — 5,3-5,45 мм.

Якість Ш. в. характеризується рівномірним просвічуванням усіх трьох її ромбиків, що утворюють денця, якщо переглядати їх на світло, товщиною (кількістю листів у 1 кг) і міцністю на розрив (розривною довжиною). Розривна довжина повинна бути такою, щоб підвішена за верхній кінець смужка Ш. в. завширшки 5 см обривалася під власною вагою. Механічна потужність Ш. в. залежить також від тривалості її вилежування: чим довше лежить вощина, тим міцнішою вона буде. Якість Ш. в. дуже залежить від якості воску. Тому матеріал для її виготовлення потрібно підбирати так, щоб у суміші було не менше ніж 50 % першосортного пасічного воску.

Вощина у процесі виготовлення вбирає в себе певну кількість вологи (1-5 %), тому, купивши свіжозроблену вощину, перед використанням її необхідно добре просушити.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.