Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ШТУЧНЕ ВИВЕДЕННЯ МАТОК — дає можливість одержувати маток у тих кількостях і в той час, коли це необхідно.

Плідність маток неоднакова. Найбільш високоплодовитими вважаються матки італійської жовтої раси (3-4 тис. яєць на добу) й абхазької популяції сірої гірської кавказької раси, за ними йдуть матки середньоросійської лісової й далекосхідної бджоли. Малоплодовитими вважаються матки, яйценосність яких не перевищує 1500 яєць на добу.

Природою закладено, що бджоли самі вирощують маток. Вони виховують одну-дві личинки для одержання матки, як правило, не на центральних рамках із розплодом, а на крайніх. Досить часто бджоли знищують ці маточники для того, щоб збудувати їх знову. Коли триває підготовка сім'ї до роїння, бджоли з інтервалом у кілька днів закладають маточники на ребрах стільників, у вільних просторах між бічними планками рамок і стільників, а також у середині стільників, якщо в них є вільні проходи, зроблені бджолами. Це природний процес виведення маток, але сьогодні майже на всіх пасіках застосовують Ш. в. м., що дозволяє одержувати їх у запланований термін, у необхідній кількості й від кращих сімей (див. Виведення маток).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.