Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ШТУЧНЕ РОЇННЯ досягається поділом бджолиної сім'ї з метою збільшення пасіки без зниження медозбору та проведення планомірної племінної роботи.

Всі способи Ш. р. ґрунтуються на використанні умовного рефлексу бджіл повертатися на колишнє місце.

I спосіб. Використання відводків з перезимованими матками в нуклеусах. Перевага цього способу полягає в тому, що нова сім'я починає швидко розвиватися за рахунок встановлення в її вулик зрілого розплоду іншої сім'ї. Сім'я міцніє за короткий час і добре працює під час головного узятку.

II спосіб. Розподіл сім'ї на півльоту (навпіл). Із сильної сім'ї переставляють половину гнізда з розплодом, медом і пергою в порожній вулик. Додають рамки із сушею та штучною вощиною. Вулики закривають і ставлять з обох боків від того місця, де раніше стояв вулик материнської сім'ї. Відстань між ними —0,5 м. Літні бджоли рівномірно розподіляються в обидва вулики. Напрямок і рівні льотків повинні відповідати положенню колишнього вулика.

Важливо, щоб поділ бджіл за вуликами вийшов рівномірним. Якщо в якийсь із них потрапляє більше бджіл, то вулик відсувають трохи далі з розворотом льотка трохи вбік від старого місця. Через 2-3 год безматковій сім'ї дають матку в клітці. Увечері обидві сім'ї підгодовують цукровим сиропом. Потім вулики щодня відсувають один від одного на відстань від 30- 40 см до 4-5 м.

III спосіб. «Наліт» бджіл на матку. Спосіб ефективний при розподілі сімей, які починають роїтися.

У теплий сонячний день у сильної сім'ї відбирають матку разом із 2-3 рамками розплоду й поміщають їх у новий вулик. У гніздо між розплодом ставлять 1-2 рамки суші, з країв рамки зі штучною вощиною. Старий вулик переносять на інше місце, а на його місце новий. Літні бджоли обов'язково повернуться на колишнє місце, до своєї матки, і залишаться в новому вулику. У старому вулику залишаться тільки молоді бджоли, яким дають запасну матку або зрілий маточник. Молодим бджолам дають воду до появи літних бджіл.

IV спосіб. Спосіб збірних відводків. Його суть полягає у формуванні відводків за рахунок молодих бджіл і печатного розплоду кількох сімей. Необхідно простежити, щоб у сформоване гніздо не потрапила матка з якої-небудь сім'ї. У гніздо з 5-7 рамок поміщають запасну матку, утеплюють його й установлюють вулик на новому місці. За розвитком молодої сім'ї ретельно стежать.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.