Бджільництво - словник-довідник

ЩЕПЛЕННЯ ЛИЧИНОК перенесення личинок робочих бджіл у мисочки або прикріплення чарунок із личинками до маткової рамки з метою виведення штучних маток. Для цього необхідно підготувати стільники з молодими одноденними личинками.

Приміщення, у якому роблять Щ. л., має бути теплим (20- 25 °С), із добре зволоженим повітрям. Попередньо готують необхідні інструменти: гострий ніж, гарячу воду для його нагрівання, рушник.

Стільник кладуть на стіл плиском. Нагрітим ножем вирізують смужки чарунок, обрізають їх наполовину й одинарний ряд чарунок розрізають на шматочки, у яких залишають по одній неушкодженій чарунці з личинкою. Потім ці шматочки з непідтятого боку приклеюють розігрітим воском до патрончиків прищеплювальної рамки або до загострених сірників. Поправляють краї підтятих чарунок сірником, злегка розширюючи їх угорі. Після цього прищеплювальну рамку ставлять у середину гнізда сім'ї-виховательки. Якщо користуються загостреними сірниками, то їх устромляють в один або два центральні стільники.

Якщо личинок прищеплюють у штучних мисочках, то з попередньо видаленого з якої-небудь сім'ї ройового маточника або з норицевого маточника з молодою личинкою беруть маткове молочко, розкладають його невеликими крапельками в кожну мисочку. Потім беруть личинку з боку спини кінчиком шпателя й обережно поміщають її на корм у мисочці.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.