Бджільництво - словник-довідник

ЩЕПЛЕННЯ РОЮ місце, де осів рій після виходу з вулика. Готуючись до роїння, бджолосім'я обмежує яйцекладку матки й вирощування розплоду, припиняє будівництво стільників, різко знижує збір нектару й пилку. Не зайняті роботою бджоли гронами купчаться на рамках. При роїнні бджоли стрімко вилітають із вулика та кружляють над ним, поки до них не приєднується матка. Через якийсь час рій прищеплюється на який-небудь високий предмет, переважно в притінку з підвітряного боку.

Основна маса роїв, в основному зі старими матками, виходить із 10-ї до 14-ї год, з молодими у різний час. Із плодовими матками бджолосім'ї рояться недовго та прищеплюються де-небудь невисоко, а з неплодовими літають довго й часто прищеплюються на вершинах дерев. Зльоти роїв частіше спостерігаються з молодими матками. Вихід рою можуть затримати несприятливі метеорологічні умови. Рій повернеться у вулик, якщо з якихось причин затримався вихід матки або вона загинула.

Трапляється й таке, що рояться кілька сімей одночасно й рої прищеплюються один до одного. Таке об'єднання називають «звальним» роєм.

Рій, який вийшов із вулика, деякий час сидить на дереві або привої, а потім знімається й залишає територію пасіки. Щоб не втратити назавжди бджолину сім'ю, потрібно зняти рій, поки він знаходиться на території пасіки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.