Бджільництво - словник-довідник

ЩИПАВКА — невелика комаха, яка зустрічається у другій половині червня — липня, поїдає бджолині корми, іноді дорослих особин і розплід. Щ. можуть бути переносниками збудників інфекційних й інвазійних хвороб.

Щ. має видовжене тіло, гризні ротові органи, спрямовані вперед, нитковидні довгі вусики з ясно вираженими члениками. Передні крила короткі, тверді, без жилкування. Нижні крила прозорі, перетинчасті, складаються під верхніми. Черевце в кінці має «щипці», що складаються з двох твердих гачків.

Щ. є городніми та плодовими шкідниками. Комахи харчуються листям, квітами, плодами, напівдостиглим насінням, корою, відходами та дрібними комахами. Ведуть активне нічне життя. В основному завдають шкоди Щ. звичайна, городня й берегова. Комахи поселяються в утеплювальному матеріалі й міжстінному вуликовому просторі, на стільниках розкривають печатку й поїдають мед, пергу, великі особини можуть нападати на хворих бджіл і розплід, сильно ушкоджують і забруднюють стільники. Одна комаха може з'їсти до 300 мг меду. При розбиранні вулика вони ховаються в утеплювальному матеріалі або в щілинах, тому що бояться світла.

Профілактика. На передвуликових майданчиках викошують траву, вулики ставлять на сухих місцях, а підставки змазують густим шаром солідолу або автолу. Відвологлий утеплювальний матеріал заміняють сухим, а вологий просушують на сонці. При сильному нападі Щ. слід змінити вулик й утеплювальний матеріал.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити