Бджільництво - словник-довідник

БУЗОК — чагарник або невелике дерево родини маслинових; Широко розповсюджене як декоративна рослина. Культивується у великій кількості сортів. Його висаджують у парках, скверах, біля будинків, уздовж доріг і влісопосадках. Висота кущів досягає 6 м. Листя черешкове, сердцевидно-яйцеподібне. Квітки правильні, зібрані у великі пірамідальні мітелки на кінцях гілок, дуже пахучі, приваблюють своїм запахом комах. Віночок цвяхоподібний із чотирироздільним відгином, досить довгий, тому тільки комахи з довгим хоботком можуть добути з нього нектар. Тичинок дві, маточка одна. Зав'язь верхня. Рильце коротше за тичинки. Комаха, витягаючи з віночка хоботок, торкається ним тичинок лише при виході з квітки, а перелетівши на іншу квітку, торкається рильця, що знаходиться всередині трубочки, і в такий спосіб запилює квітку. Може відбутися також самозапилення, коли пилок обпадає на рильце, що знаходиться нижче. Цвіте Б. наприкінці травня — початку червня.

Бджоли збирають із квіток пилок. Через те, що нектар виділяється на дні квітки, бджолам досить важко добувати його, тому практичного значення як медонос Б. не має, за винятком Б. японського, який є добрим медоносом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.