Бджільництво - словник-довідник

ЯБЛУНЯ — найважливіша плодова культура, а також гарний медонос, який дає бджолам нектар у ранньовесняну пору. Я. поширена повсюдно й займає близько 75 % всіх плодових насаджень. Родоначальником більшості сортів Я. уважається дикоросла Я., з якої також можна одержати добрий узяток. Виведено селекційні сорти для кожної кліматичної зони. Дерево заввишки 5-10 м. Крона розлога. Бруньки пухнаті. Листя з короткими черешками, яйцеподібної форми, з країв городчасте, нижній бік опушений. Квітки великі, усередині білі, зовні рожевуваті, правильної форми. Усі частини квітки прикріплюються до розрослого навколо зав'язі квітколожа. Квітка живе 5- 8 днів. Нектар ясно-жовтого кольору, досить тягучий, ароматний і дуже солодкий. Пилок бруднуватого кольору.

З 1 га насаджень Я. можна одержати 20 кг меду. Пізні сорти Я. з великими квітками дають більше меду, ніж ранні сорти, що мають дрібні квітки. Для того щоб подовжити узяток з Я., добре мати в саду й ранні, і пізні сорти цієї плодової культури.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.