Бджільництво - словник-довідник

ЯБЛУНЯ — найважливіша плодова культура, а також гарний медонос, який дає бджолам нектар у ранньовесняну пору. Я. поширена повсюдно й займає близько 75 % всіх плодових насаджень. Родоначальником більшості сортів Я. уважається дикоросла Я., з якої також можна одержати добрий узяток. Виведено селекційні сорти для кожної кліматичної зони. Дерево заввишки 5-10 м. Крона розлога. Бруньки пухнаті. Листя з короткими черешками, яйцеподібної форми, з країв городчасте, нижній бік опушений. Квітки великі, усередині білі, зовні рожевуваті, правильної форми. Усі частини квітки прикріплюються до розрослого навколо зав'язі квітколожа. Квітка живе 5- 8 днів. Нектар ясно-жовтого кольору, досить тягучий, ароматний і дуже солодкий. Пилок бруднуватого кольору.

З 1 га насаджень Я. можна одержати 20 кг меду. Пізні сорти Я. з великими квітками дають більше меду, ніж ранні сорти, що мають дрібні квітки. Для того щоб подовжити узяток з Я., добре мати в саду й ранні, і пізні сорти цієї плодової культури.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити