Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ЯЛИНА ЗВИЧАЙНА, або європейська, — хвойне дерево сімейства соснових. Як декоративна рослина поширена на всій території СНД. У дикому вигляді росте в Україні, Білорусії, на північному заході Росії. Дуже широко культивується. Вічнозелене дерево заввишки до 20-50 м. Крона пірамідальна, низько-опушена. Кора червона або сіра, лущиться тонкими лусочками. Хвоя пахуча, голки чотиригранні, гострі, яскраво-зелені або темно-зелені, густо вкривають гілки. Квітки — двостатеві, однодомні; чоловічі — циліндрично видовжені колоски, біля основи обгорнені ясно-зеленими лусочками, насінні шишки — висячі, довгасті, циліндричні, спочатку червоні, потім зелені й, нарешті, бурі, лускаті, завдовжки від 10 до 16 см, завширшки 3-4 см. Цвіте в травні. Чоловічі квітки виділяють багато пилку, що його збирають бджоли. Із хвої в окремі роки бджоли збирають багато паді. Падевий мед із хвої темний, має смолистий запах і смак.

Насіння темно-буре, із крилом, що втричі довше, ніж саме насіння.

Хвоя, кора й пагони Я. містять багато ефірних олій, що використовуються для приготування камфори.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.