Бджільництво - словник-довідник

ЯЛИНА ЗВИЧАЙНА, або європейська, — хвойне дерево сімейства соснових. Як декоративна рослина поширена на всій території СНД. У дикому вигляді росте в Україні, Білорусії, на північному заході Росії. Дуже широко культивується. Вічнозелене дерево заввишки до 20-50 м. Крона пірамідальна, низько-опушена. Кора червона або сіра, лущиться тонкими лусочками. Хвоя пахуча, голки чотиригранні, гострі, яскраво-зелені або темно-зелені, густо вкривають гілки. Квітки — двостатеві, однодомні; чоловічі — циліндрично видовжені колоски, біля основи обгорнені ясно-зеленими лусочками, насінні шишки — висячі, довгасті, циліндричні, спочатку червоні, потім зелені й, нарешті, бурі, лускаті, завдовжки від 10 до 16 см, завширшки 3-4 см. Цвіте в травні. Чоловічі квітки виділяють багато пилку, що його збирають бджоли. Із хвої в окремі роки бджоли збирають багато паді. Падевий мед із хвої темний, має смолистий запах і смак.

Насіння темно-буре, із крилом, що втричі довше, ніж саме насіння.

Хвоя, кора й пагони Я. містять багато ефірних олій, що використовуються для приготування камфори.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.