Бджільництво - словник-довідник

АКОНІТ — належить до багаторічних трав'янистих рослин родини жовтецевих. Існує близько 300 видів А. Росте у лісах, узліссях, ярах, на берегах рік і молодих лук, зустрічається в різнотрав'ї. Іноді вирощується як декоративна рослина. Рослина отруйна, через це не поїдається тваринами. Стебло тонке, опушене, досягає 50-200 см. Листя велике, рідко й рівномірно розташоване, тверде, розсічене на ромбічні долі. Суцвіття — китиця. Квітки неправильної форми, зібрані з 5 фіолетових листочків. Нектарники розташовані глабоко у квітці. Цвіте в серпні. Бджоли збирають нектар і пилок у незначній кількості.

Корінь складається з порівняно великих бульб. Корінь містить отруйні алкалоїди. Надземна частина рослини отруйна лише перед цвітінням і під час цвітіння. Бджоли, що зібрали з А. нектар або пилок, гинуть, тому рослину треба знищувати.

А. росте переважно на чорноземах підстепової зони.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.