Бджільництво - словник-довідник

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА — багаторічна трав'яниста рослина родини валеріанових. Росте на прибережних і заплавних луках, серед чагарників, у ярах, у лугових і різнотравних степах, поблизу боліт і джерел. Любить вологі ґрунти. Рослина може досягати 2 м заввишки. Кореневище коротке, товсте, густо вкрите численними бурувато-жовтими корінцями. Стебло прямостояче, просте, угорі гілкується, порожнє, циліндричне, борознисте, може бути голим або в нижній частині опушеним. Листя лінійно-ланцетоподібне або яйцеподібне з великозубчастими сегментами. Нижнє — черешкове, верхнє — сидяче. Квітки дрібні, зібрані в волотеві суцвіття, дуже запашні. Забарвлення квіток біле, рожеве або лілове. Цвіте в червні — липні.

Вирощувати В. дуже нескладно, головне — знати її особливості. Насіння найкраще висівати під зиму (на початку листопада), щоб навесні вони одержали досить вологи. Зашпаровують насіння на суглинних ґрунтах на глибину 1,0-1,5 см, на легших — 2 см. Між рослинами залишають відстань 45 см. Зацвітає на другий рік, однак квітконосні стебла необхідно видаляти.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.