Рослинництво

ОСНОВИ НАСІННЄЗНАВСТВА

11.4. ПІСЛЯЗБИРАЛЬНА ОБРОБКА НАСІННЯ

Після обмолоту потрібно відразу очистити і висушити насіння, щоб воно не втратило схожості на токах. Під час очищення і сортування видаляється дрібне, легке, щупле насіння та інші домішки, тобто для сівби готується найкраще насіння відповідно до вимог державного стандарту.

Насіння бур'янів, а також бите, роздавлене насіння основної зернової культури та інші домішки відділяють на машинах ОС-4,5А і зерноочисних агрегатах ЗАВ-20, трієрах та інших. На змійках виділяють горох і вику з вівса чи ячменю (у змішаних посівах), а також проросле та бите насіння гороху й вики.

Гірки використовують для видалення з насіння вівса домішок вівсюга, а також насіння бур'янів, яке важко відділяється від насіння льону та крупнонасінних бобових.

Насіння бобових трав від бур'янів з шорсткою поверхнею (повитиці) очищають на спеціальних електромагнітних машинах.

У господарствах застосовують також індустріальні способи післязбиральної обробки й підготовки насіння до сівби. Насіння кукурудзи, буряку, соняшнику, рицини, бавовнику калібрують. Наприклад, насіння багато - й однонасінного цукрового буряку калібрують на дві фракції діаметром 4,5—5,5 і 3,5—4,5 мм. Насіння кукурудзи калібрують за крупністю на шість фракцій. Післязбиральна обробка і калібрування насіння кукурудзи проводиться на спеціалізованих заводах, звідки насіння надходить у господарства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.