Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Рослинництво

ОЛІЙНІ Й ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

6.1. ОЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

6.1.14. ЛЯЛЕМАНЦІЯ

Лялеманція (Lallemancia) — однорічна рослина з родини Губоцвітих. Корінь стрижневий. Стебло пряме, розгалужене, чотиригранне, до 60 см заввишки. Листки видовжено-ланцетної форми. Квітки зібрані в несправжні мутівки. Зав'язь чотиригнізда. Насіння дрібне, темно-коричневе з білим рубчиком. Маса 1000 насінин 4—5,5 г.

Насіння лялеманції містить 35—42% олії, що швидко висихає. Використовують олію для виробництва фарб і лаків високої якості. Рафінована олія має харчове значення. Макуху згодовують худобі. Лялеманція — медоносна рослина.

Лялеманцію вирощують на незначних площах у Краснодарському та Ставропольському краях Російської Федерації, у степових і лісостепових районах України. Урожайність насіння 12—15 ц/га.

Високі врожаї лялеманції збирають на родючих ґрунтах. Кращими попередниками для неї є просапні культури і озима пшениця. Добре реагує на внесення мінеральних добрив (по 45 кг/га діючої речовини).

Сівбу проводять рано навесні з міжряддями 45 см. Норма висіву 8—10 кг/га. Насіння загортають на глибину 2—3 см.

Скошують лялеманцію на низькому зрізі, підсушують у валках і обмолочують. На зберігання закладають насіння з вологістю 9—10%.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.