Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Рослинництво

ОЛІЙНІ Й ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

6.2. ЕФІРООЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

З ефіроолійних культур добувають ефірну (летку) олію з приємним запахом, що використовується у різних галузях промисловості — парфумерній, кондитерській, миловарній, харчовій, тютюновій тощо.

Найпоширенішими ефіроолійними культурами є коріандр, кмин, м'ята, фенхель, аніс, шавлія мускатна, лаванда та ін. Ефірна олія у цих рослинах міститься в плодах, суцвіттях, листках і стеблах. Так, у плодах коріандру — 1,5—1,8%, кмину — 6—4, анісу — 2,5—4, фенхелю — 4—7% ефірної олії. Крім того, плоди цих культур містять 15—27% жирної олії. У стеблах і листках м'яти ефірної олії міститься 2—4%. Ефірну олію добувають відгонкою водяною парою, а жирну олію — екстрагуванням органічними розчинами (табл.).

Основними районами вирощування ефіроолійних культур є Україна, Північний Кавказ, Молдова. В Україні основною зоною виробництва високоякісної ефірної олії лаванди, шавлії і троянди є Автономна Республіка Крим.

У нашій країні посівна площа ефіроолійних культур становить майже 40 тис. га.

В Україні в ефіроолійній галузі промисловості організовані спеціалізовані господарства, які займаються вирощуванням сировини.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.