Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Рослинництво

КОРМОВІ ТРАВИ

9.1. ОДНОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ

Кормові трави належать переважно до родин Бобових і Злакових. Для зміцнення кормової бази крім багаторічних трав велике значення мають однорічні бобові трави, зокрема яра й озима вика, серадела, однорічні види конюшини. Вирощують однорічні бобові трави на зелений корм, випас, сіно, для виготовлення сінажу та інших видів кормів.

Бобові трави часто висівають у сумішках із злаковими культурами. Яру вику вирощують у чистих посівах і в сумішках з вівсом, ячменем, кормовими бобами, кормовим люпином, горохом, а озиму вику — з житом, озимою пшеницею, щоб мати напровесні зелений корм для тварин.

Однорічні кормові трави мають різноманітне використання. У зоні достатнього зволоження вони є добрими парозаймальними культурами. Наприклад, вико-вівсяна, горохово-вівсяна сумішки, серадела, райграс однорічний дають багато цінного корму і своєчасно звільняють поле для сівби озимих зернових культур.

У районах, де після збирання польових культур у другій половині літа достатньо тривалий теплий період і багато вологи, однорічні трави вирощують у післяжнивних посівах, що забезпечує отримання 150—250 ц/га зеленої маси.

Однорічні трави мають короткий вегетаційний період, їх можна висівати в різні строки і забезпечувати тварин зеленим кормом від ранньої весни до пізньої осені. Однорічні бобові трави (яра й озима вика, кормові боби, горох кормовий, чина посівна) дають високі врожаї насіння, що містить багато білка і незамінних амінокислот, зокрема лізину.

За даними державних сортодільниць, середня врожайність сіна однорічних трав перевищує 40 ц/га, а на зрошуваних полях південних областей України його збирають 100—125 ц/га. Значення однорічних кормових культур у польовому кормовиробництві зростає. Широке і різноманітне використання посівів однорічних кормових культур у проміжних посівах сприяє збільшенню використання сонячної енергії. Інтенсивне використання землі створює сприятливі умови для подальшого розширення посівів однорічних трав і підвищення їх урожайності.

В Україні посівна площа однорічних трав, включаючи посіви озимих на зелений корм, становить 2,2 млн га. Інтенсифікація землеробства сприяє розширенню посівів та підвищенню врожаю однорічних трав.

У зоні достатнього зволоження однорічні трави, наприклад вико-вівсяна сумішка, є цінними парозаймальними культурами, попередниками для озимих культур.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.