Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН


Лекція 1. ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ОКРЕМИХ ЧАСТИН ЛІСІВ ЗЕЛЕНИХ ЗОН


1.4 Рекреаційні об'єкти зеленої зони міста, їх класифікація


Професор В. О. Кучерявий усі зелені насадження, що розміщені в зеленій зоні навколо міста, поділяє на кілька типів ландшафтів, а саме: 1) урбанізовані (міста та СМТ), 2) індустріальні (промислові території), 3) рекреаційні; 4) девастовані (об'єкти добування матеріалів та копалин відкритим способом), 5) комунікаційні стрічкові (транспортні магістралі), 6) агрокультурні з поділом на ландшафти поселень, пасовища, сади тощо, 7) лісогосподарські з природними та штучного походження лісами, 8) гідроморфні — озера, ставки.

Об'єктами рекреаційного лісівництва в першу чергу слід вважати насадження, які поділяють на три основні категорії: — загального користування; — обмеженого користування; — спеціального призначення. До насаджень загального користування відносяться: 1) парки; 2) сади житлових районів; 3) сквери; 4) бульвари; 5) лісопарки: 6) лугопарки; гідропарки.

Парки бувають різні, але вони використовуються не лише для відпочинку, а й для занять спортом і т.п. За масштабами вони бувають міськими, районними, мікрорайонними.

Сквери — це зелені насадження на площі або вулиці, які відіграють архітектурно-декоративну роль та використовуються для короткочасного відпочинку.

Бульваром називають озеленену смугу вздовж транспортної магістралі, по якій передбачено пішохідний рух.

Лісопарки — це насадження загального користування, які розташовані, як правило, за межами міської забудови (виняток — лісопарк «Голосіївський ліс», ін.) Вони, крім лісогосподарських задач, виконують і архітектурно-художні, санітарно-гігієнічні, культурно-просвітницькі та подібні функції.

До категорії насаджень обмеженого використання відносяться насадження житлових районів і мікрорайонів, наприклад, озеленені дитячі майданчики, спортивні майданчики, декоративні насадження біля будинків, палісадники тощо. Сюди ж відносяться зелені насадження комунальних підприємств, індивідуальних садиб, плодово-колективні сади.

До насаджень спеціального призначення відносяться насадження на вулицях міста, озеленення автомобільних доріг та залізниць, озеленення місць поховання, захисні смуги різного призначення: ґрунтозахисні в місцях розвитку ерозії ґрунтів, водоохоронні насадження тощо.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити