Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

 

Лекція 2. НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ РЕКРЕАЦІЇ НА ЛІСОВІ НАСАДЖЕННЯ

 

2.2 Вплив рекреації на лісових тварин

 

Із усіх компонентів лісу найбільш вразливим до дії рекреації є тваринний світ. Присутність людей у лісі викликає міграцію та зникнення крупних ссавців та птахів. Зростання рекреаційного навантаження спричиняє зникнення і інших тварин. Причиною зникнення тварин пе­редусім є фактор турбування. Види тварин, які залишаються, втрачають відчуття страху перед людиною. Крім того, масовий збір плодів, ягід, зникнення окремих видів із надґрунтового покриву, зрідження підліску і тому подібне позбавляє тварин їжі, необхідного маскування та укриття, місць гніздування. Зрідження підліску зменшує чисельність славки-чорноголовки, дрозда, а витоптування надґрунтового покриву та порушення лісової підстилки призводять до зникнення корисних для лісу землерийок. Дослідження у Підмосков'ї показали, що в рекреацій­них лісах зникли більше половини видів тварин, а щільність тих, що залишились, набагато зменшилась. Особливо негативно рекреація впливає на хижаків - куницю, норку, тхора та ін. Зникає лисиця.

Розповсюджені випадки знищення людиною гадюк, вужів, порушення гнізд хижих птахів, що дуже шкідливо для лісу. Шкода посилюється розповсюдженням бродячих кішок, собак.

У рекреаційних лісах зменшується чисельність мурав'їв. Як пра­вило, мурав'ї залишаються в стиглих насадженнях, у першу чергу - у хвойних деревостанах.

Зі збільшенням рекреаційного навантаження зростає чисельність мікрофауни, але за рахунок ентомошкідників.

Всі ці негативні зміни в рекреаційних лісах потребують цілого ряду заходів, які прийнято називати біотехнічними. Саме у такий спосіб можливе зменшення негативного впливу людини на тваринний світ.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.