Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН


Лекція 8. ДОГЛЯД ЗА УЗЛІССЯМИ ТА ІНШІ ВИДИ РУБОК У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН


8.3 Реконструктивні рубки


Оскільки ландшафтні рубки не дозволяють в короткий термін докорінно поліпшити склад, стан та ландшафтні достоїнства при переважанні в насадженнях малоцінних деревних порід, то в лісопаркових частинах, лісопарках доцільно застосовувати саме реконструктивні рубки як більш активний ландшафтно-лісівничий захід. Реконструктивні рубки також доцільні і в лісостанах цінних деревних порід, якщо вони з якихось причин погіршують естетичний вид та санітарно-гігієнічний стан.

Реконструктивні рубки, як один із найважливіших заходів у лісопаркових частинах приміських лісів, передбачають у досить стислий термін — 10-15 років раціонально змінити породний склад, поліпшити санітарно-гігієнічний стан та естетичний вигляд лісових насаджень, які частково або повністю не відповідають основним задачам щодо відпочинку людей. Таким чином, реконструктивні рубки ставлять за мету поліпшення ландшафтно-естетичних якостей насаджень шляхом зміни складу порід, заміни малоцінних в ландшафтно-естетичному розумінні та недовговічних лісостанів на більш цінні і довговічні.

В залежності від лісорослинної зони, типів лісорослинних умов, рельєфу місцевості та характеру лісових насаджень, що потребують докорінного поліпшення, розробляються схеми та методи реконструктивних рубок. При цьому потрібно мати на увазі, що таку роботу доцільно проводити на невеликих площах лісопарку, по можливості формувати складні за своєю будовою деревостани, не допускати значного введення порід — екзотів, щоб не порушити притаманний лісопарку природний для своєї зони вигляд. У ряді випадків при реконструктивних рубках можливе влаштування галявин, полян, які б посилювали комфортність відпочинку відвідувачів, але такі площі не повинні виходити за межі 10% від загальної площі, що охоплюється реконструктивними заходами. В процесі реконструктивних рубок доцільно також влаштувати пішохідні стежки, ремонтувати існуючі стежки.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити