Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Лісівництво

РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН

 

Лекція 9. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ РУБОК У ПРИМІСЬКИХ ЛІСАХ

 

9.3 Планування і проведення ландшафтних рубок у лісопаркових частинах приміських лісів

 

Обсяги ландшафтних рубок встановлюються лісництвами щорічно на основі проектних матеріалів парковпорядження та додаткового обстеження ділянок лісу в натурі.

У першу чергу ландшафтними рубками повинні охоплюватися ділянки лісу, які не відповідають санітарним та функціональним вимогам щодо художньо-естетичного рівня. Як правило, це місця масового відвідування та відпочинку, що розташовані поблизу доріг, стежок тощо. Наступні за черговістю проведення рубок беруть ділянки, які потребують реконструкції, а потім — насадження, в яких можна рубкою значно підвищити клас естетичної цінності з мінімальними зусиллями і за короткий термін. В інших випадках ландшафтні рубки проводять в тих насадженнях, що в найбільшій мірі потребують догляду.

Оскільки формування лісопаркових ландшафтів триває кілька десятиліть, то за цей термін змінюється характер процесів у дерево­станах, які відбуваються при їх природному формуванні: наприклад, найбільш інтенсивне зрідження відбувається в молодняках, найбільш інтенсивний ріст і розвиток дерев у більшості наших порід — у жердняках та середньовікових деревостанах. Ці процеси повинні враховуватись при проведенні ландшафтних рубок з метою формування відповідного типу ландшафту. Для умов України встановлені терміни повторюваності ландшафтних рубок, які дещо скорочені порівняно з терміном для звичайних рубок догляду. Це продиктовано саме більшою інтенсивністю росту насаджень та направлене на упередження можливих негативних наслідків у процесі формування лісопаркових ландшафтів.

Так, у молодняках хвойних, твердолистяних і м'яколистяних порід віком до 10 років ландшафтну рубку потрібно проводити через 2-3 роки. У хвойних і твердолистяних молодняках віком від 11 до 20, а у м'яколистяних — 11-16 років - через 3-5 років. У хвойних і твердолис­тяних насадженнях віком 21-40 років, у м'яколистяних віком 16-30 років — через 5-7 років. У більш дорослих насадженнях ландшафтні рубки повинні проводитись через 7-10 років.

При проведенні того чи іншого прийому рубки потрібно притриму­ватись мети формування ландшафту.

Відведення ділянок для проведення ландшафтних рубок доцільно проводити в межах ландшафтних дільниць. Вимітка дерев, що призначаються до рубки, повинна здійснюватись лісничим або помічником лісничого (майстром), при цьому дерева, товстіші за 8 см, заносяться в перелікову відомість. Призначені до рубки дерева клеймуються біля кореневої шийки. Тонкомірні дерева лише відмічаються різцем.

На тій чи іншій ділянці мітки на деревах повинні бути тільки з одного боку відносно сторін світу.

В камеральних умовах визначається об'єм лісопродукції, яка отримується при проведенні ландшафтних рубок, вносяться відповідні записи до "книги обліку ландшафтних рубок" та відповідні відмітки на планових матеріалах.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.