Лісівництво

РОЗДІЛ 2. ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ЛІСІВ ЛІСІВНИЧИМИ МЕТОДАМИ


ВСТУП


Проблема підвищення продуктивності лісів існує з моменту, коли люди стали вести інтенсивне господарство у лісах. Адже, прикладаючи певні зусилля, витрачаючи кошти на поновлення і вирощування лісу, люди завжди очікували отримати певну віддачу у вигляді таких лісових насаджень, які б задовольняли у більш повній мірі їх потреби. Перш за все очікувалося отримання більш якісної деревини і в більшій її кількості, до того ж за менш тривалий термін існування лісового насадження. Усі питання, пов'язані з підвищенням продуктивності лісів, вирішуються різними шляхами. Одним з таких шляхів є лісівничий, який не потребує застосування певних речовин, що стимулюють ріст деревних рослин, а передбачає цілий ряд прийомів, які у конкретних лісорослинних умовах і забезпечують більш повне використання деревами і насадженнями потенціальних можливостей лісорослинних умов.

Питання підвищення продуктивності лісів на магістерському рівні вимагає більш глибокого вивчення процесів, які пов'язані з лісовирощуванням і забезпечують більшу його ефективність.

Потрібно мати на увазі, що не всякий ліс дає людині високоякісну деревину, а тільки високопродуктивний. Саме такий ліс буде у тому випадку, коли рослини у ньому нормально живляться, нормально відбуваються інші фізіологічні процеси. Чим краще живиться рослина, тим вона краще росте, розвивається, дає різноманітну продукцію.

З такої точки зору на раціональне лісовирощування і побудований даний цикл лекцій.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити