Лісівництво

РОЗДІЛ 2. ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ЛІСІВ ЛІСІВНИЧИМИ МЕТОДАМИ

 

Лекція 5. ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ДЕРЕВНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ЛІСІВ

 

5.1 Стан вивчення проблеми підвищення продуктивності лісів та розробка шляхів її вирішення

 

Проблема підвищення продуктивності та якості лісів гостро стала в повоєнні роки. Уже в кінці 50-х та початку 60-х років з'явилися капітальні роботи з цього питання. Серед них 4-томне видання "Проблемы повышения продуктивности лесов" (1959 — 1961 рр.), монографії П. В. Воропанова, О. О. Молчанова (1971), В. В. Смирнова (1971), Д. Ф. Соколова, Є. Ф. Іваницької (1971), Н. А. Мойсеєва (1972), В. К. М'якушко (1978), В. Г. Атрохіна (1980), С. А. Генсирука (1980) та ін.., вийшли численні публікації в наукових журналах, наприклад, В. В. Протопопова (1970), А. І. Уткіна (1970,1975), А. І. Пітікіна (1974), В. П. Тимофеєва (1974), В. С. Шумакова (1975), В. П. Григор'єва, В. К. Гвоздева (1978), В. Г. Атрохіна, С. Ю. Афоніна (1984) та ін.

За даними С. А. Генсирука (1980), у Держлісфонді України питома вага насаджень з повнотою 0,6-0,5 становить 40%. Наші дослі­дження показали наявність малоцінних молодняків у Баранівському ДЛГ — 260 га, Малинському — 53 га, Народницькому — 264 га, Радомишль­ському — 159 га. Коефіцієнт використання потенціальної продуктивності лісових земель не перевищує 0,7. Тому підвищення продуктивності лісів є однією з головних задач лісоводів і в наш час. Але в багатоцільовому використанні лісу підвищення продуктивності може бути на другому міс­ці, а на перше виходять інші вимоги. Наприклад, у лісопарках та лісопаркових госпчастинах зелених зон головне не продуктив­ність лісостанів, а їх естетичний вид та стійкість до рекреаційного навантаження. В захисних насадженнях також на перше місце виходять інші якості.

З кінця 50-х і до 70-х рр. вченими — лісоводами розроблено кілька систем заходів, що направлені на підвищення продуктивності лісів експлуатаційного призначення. Умовно їх можна поділити на такі, що безпосередньо впливають на деревостан, і такі, що впливають через дію інших факторів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.