Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ТОПІНАМБУР (ЗЕМЛЯНА ГРУША)

Досить нова рослина для наших городників, хоча земляна груша вже набула популярності, і багато городників-аматорів вирощує її як на продаж, так і для власного споживання. Земляна груша йде в їжу, її використовують також як корм для тварин, а надземна частина цієї рослини йде на силос. Розмножується топінамбур у наших умовах бульбами. Бульби проростають при температурі +7...+8 °С, для подальшого росту рослини необхідна температура не нижче +15...+20 °С. Розмножують топінамбур бульбами, висаджуючи з розрахунку 1 бульба на квадрат 70x70 см. Глибина садіння 8-10 см, якщо висаджують навесні, і 12-15 см, якщо висаджують восени. Земляну грушу не можна висаджувати в перенасичений вологою важкий ґрунт. Ґрунт має бути легким, родючим, багатим на перегній, його необхідно вгноювати.

Топінамбур можна висаджувати як цілими бульбами, так і розрізаними. Вирощувати його краще на постійній ділянці протягом 3-5 років. Після першого врожаю бульби, які залишилися після перекопування, наступного року проростають самі. У процесі росту земляну грушу потрібно регулярно просапувати, поливати й вносити добрива з розрахунку 10-15 г сечовини, 10-15 г суперфосфату, 10-15 г калійної солі на 1 м2. Для одержання достатньої кількості посадкового матеріалу вирощують 4-5 рослин.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити