Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

КАПУСТА ЦВІТНА

Цвітну капусту на насіння вирощують розсадою. Для одержання повноцінного посадкового матеріалу необхідні добре підживлювання рослини, поливання й достатня кількість світла. Ранні сорти цвітної капусти дають насіння через 170-210 днів після посіву, а пізні сорти дають насіння через 270-300 днів після посіву. Після появи сходів і пікіровки проводять підживлювання фосфорними добривами, а після появи 2-3 справжніх листочків цвітну капусту підживлюють а30тно-калійними добривами. Для повного визрівання насіння потрібно висаджувати розсаду в захищений ґрунт у віці 60 днів із розрахунку 1 рослина на ділянку 70x30 см. Коли капуста досягне фази зрілості головки, найкращу й найздоровішу рослину залишають на насіння. Її підживлюють мінеральними добривами, підсапують і приблизно в другій половині червня середину качана вирізують. Місце зрізу засипають товченим деревним вугіллям. Приблизно через 2 тижні починається цвітіння, що триває 30-40 днів. Для якісного запилення й одержання великої кількості повноцінного насіння капусту слід поливати й на початку масового цвітіння востаннє підживлювати. Як підживлювання використовують суперфосфат з розрахунку 100 г на 10 л

води, хлористий калій — 30-40г на 10 л води й борну кислоту — 5 г на 10 л води. Наприкінці цвітіння верхівки насінних стебел прищипують, рослину добре поливають, насінні кущі підв'язують до кілочків. Коли насіння починає дозрівати, полив припиняють, частину коріння навколо куща обрізають, а рослину накривають плівкою. Збирають насінні стебла в міру дозрівання. Щоб насіння не висипалося, перед тим як зрізати рослину, його обтрушують у яку-небудь ємність чи підстилають плівку або папір під кущ. Зрізані насінні рослини зв'язують у пучки й підвішують для просушування. Відокремлювати насіння можна після 15-20 днів просушування. Його просівають і зберігають у закритих скляних банках.

Можно вирощувати насіння цвітної капусти також у відкритому ґрунті. Для цього спочатку вирощують розсаду в домашніх умовах. При такому способі розсаду слід загартовувати на свіжому повітрі, поступово знижуючи температуру. Висаджують розсаду на насіння через 60 днів після посіву з розрахунку 3 рослини на 1 м2. Подальші дії такі ж, як і при вирощуванні насінних рослин у захищеному ґрунті.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.